zjentek

Jaké jsou rozdíly mezi mezaninovým a mezonetovým bytem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mezonet je velký vícepodlažní byt umístěný v bytovém domě.
Stavebně se může jednat o propojení dvou bytů nad sebou vnitřním schodištěm (rekonstrukce starších bytových domů), propojení nejvyššího patra s podkrovím (podkrovní vestavby) nebo předem plánovaná nadstavba na ploché střeše objektu (u novostaveb). https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mezonet

V mezaninu jsou umístěny normální byty a jsou v mezipatře (polovině schodiště) nebo se taky může jednat o zvýšené přízemí.