Löwe

Jaké jsou rizika surfování po dark webu?

Samozřejmě se změněnou IP adresou.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nepomôže ani zmenená ip adresa, to je najnaivnejší spôsob anonymizácie.
adresovanie toho ktorého stroja je omoho sofistikovanejšie, ako je identifikácia iba podľa ip.

surfovanie po darknete je väčšinou účelové – ak hľadáte nájomnéoho vraha, drogy, detské porno, ale aj hacky a pod.
v podstate kriminálna časť netu.

predpokladám, že i tá je pod veľmi dobrým dozorom tých-ktorých špecializovaných protizločineckých služieb a organizácií mnohých štátov.

takže riziká sú podstatne väčšie ako pri surfovaní po i tak nebezpečnom nete.

😉