danaju

jaké jsou příklady potravinového řetězce

Nejlepší odpověď
quentos

to mi neřikej, že nevymyslíš, kdo koho v přírodě žere a kdo žere toho, kdo žere toho prvního. Malá nápověda, v podstatě skoro každej řetězec končí člověkem. Podle toho to taky na tom světě taky vypadá.
Doplňuji:
neplést ovšem se žraním v hudební branži. Pokud já žeru zpěvačku Martinu McBride a Martina McBride žere zpěvačku Patty Griffin, v tomto případě se o potravní řetězec nejedná.

Další odpovědi
huxa

albert, makro, lídl, penny, je jich hodně ;)

Protiva

Potravinovej řetězec nikde nekončí. Maximálně je uměle přerušen třeba kremací.
Podívej se třeba na oběd v jídelně. Co nesníš se dá prasatům, a za nějaký čas máš zase všechno zpátky na talíři.

barnajka

quentos: :))
Ale podle mě by se i ten tvůj příklad z hudebního světa kliďánko dal brát jako takový specifický potravinový řetězec… Copak jsi nikdy neslyšel o tzv. duševní potravě? :)
No já třeba bez žvance vydržím i tejden, dva..když na to přijde.. Ale bez potravy ducha bych byla kaput do druhýho dne, fakt! :)

Jináč pokud jde o Martinu McBride: já teda tíhnu spíš ke zpěvákům-chlapům, ale plně chápu, že tě Martina tak okouzlila: nádherná ženská, s nádherným sytým hlasem, krásný písničky.. to bych se spíš divila, kdyby tě nechávala chladným ;)