Avatar uživatele
anonym

Jaké jsou náležitosti dohody mezi sousedy o ponechání zdi aby druhému nespadl dům?

Dobrý den,demolujeme dům. Po částečném odkrytí jedné ze zdí, která kopíruje sousedovu zeď, jsme zjistili, že v sousedově zdi jsou praskliny a kdyby jsme tuto stěnu odstranily úplně sousedovi spadne část domu. Naše zeď podpírá jeho štítovou zeď. Konzultovali jsme to i s projektantem, a dohodli jsme se ústně se sousedem, že tuto zeď ponecháme na místě aby jsme mu nepoškodili dům. Chtěla bych to ošetřit i písemně, ale nevím jaké musí být náležitosti této dohody.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4026 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Tom20

Musí tam být hlavně řádně sepsáno kde přesně co se bouralo,majitelé domů a mělo by to být nahlášeno na stavební úřad,že jste se dohodli,kvůli případným právním sporům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jaza

Aby to nebylo napadnutelné, tak dohodu si můžete sepsat sami, ale podpisy musí být ověřeny buď na úřadě, nebo nejlépe u notáře. Pokud to nedokážete sepsat sami, telef. se objednejte u notáře /stojí to asi necelých 1 tis./, na papír si napište všechno kolem té zdi, ať se při sepisování u notáře na něco nezapomene. Hlavně bude potřeba LV obou nemovitosti, stačí vytisknou z Internetu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony