pindak28

Jaké jsou možnosti blokování neposlušných návštěvníků webu?

Vipiste prosím všechny děkuji vám.

Nejlepší odpověď
Kepler

Až dosáhneš úrovně minimálně „stříbrný“, můžeš jejich příspěvky skrývat. Do té doby si důkladně přečti pravidla a kodex tohoto webu.

Další odpovědi
aliendrone

Vypsat všech nemohu, protože je všechny neznám, namátkou ale…

  1. přes IP adresu
  2. přes MAC adresu
  3. přes cookie (zvláště nechutná je „evercookie“)
  4. přes „otisk prstu“ prohlížeče
  5. přes ID procesoru

  1. konče promptním ručním kickem admina

Možností je více než DOST, neměj strach. Záleží na agilnosti a schopnostech tvůrce stránek. :)

nyjono

Doplním Keplera. můžeš hlásit vše, co se ti nelíbí nebo s čím nesouhlasíš adminovi. Mailem.

led

Okrem už Keplerom a nyjonom spomínaných je ešte jedna silná zbraň:
ignorácia – žiadna reakcia na príspevok.
Každý kto zverejňuje svoje myšlienky očakáva reakciu, ak však narazí na stenu mlčania a nezáujmu, stráca inšpiráciu a záujem.

zjentek

V prvé řadě definuj v tomto kontextu „neposlušné“, neboť „neposlušných“ je plný svět. A taky je plný magorů, kteří pro vidinu vlastního prospěchu ze slušných „neposlušné vyrobí“.

Led a tím, že okolí ignorujete, ho taky nějak blokujete? To je zajímavé. Natušil jsem, jak jednoduché je přizpůsobit si existenci k obrazu svému. (;

Kryšpín

Musí mít talent za prvé je z Ministerstva pravdy, nebo přídržtaška, žalobníček, specialista na český jazyk, člen kontrarozvědky, PSVB, StB ve výslužbě a další podobné odrůdy.

anonym

oprava k odpovědi aliena: web vůbec nevidí a nemůže vidět ID procesoru, nevidí ani MAC adresu (https://securi­ty.stackexchan­ge.com/questi­ons/1118/can-i-block-based-on-mac-address ) … takže tyto možnosti nelze k blokování uživatelů použít. Efektivně lze použít jen IP (uživatel však může získat jinou pomocí VPN či TOR), případně lokálně uložené proměnné v local storage či cookies (ty však znalejší uživatel umí modifikovat či mazat), lze zrušit registrovaný uživatelský účet (uživatel si ale snadno může založit jiný), a lze zakázat zaslání autorizačního kódu pro novou registraci na konkrétní email či telefon (uživatel však může použít jiný email, jiné telefonní číslo) … nic z toho tedy není stoprocentní ale lze tím rozhodně zablokovat některé méně znalé uživatele kteří tato opatření nedokážou obejít.

Lgee

Aliendrone – Mac adresu zjistit nelze.

anonym

ani ID procesoru, nic z toho web nevidí a nemůže podle toho blokovat.