www

Jaké jsou charakteristické rozeznávající znaky ?

Mezi holubem hřivnáčem a hrdličkou zahradní (balkánskou).
Možná to nejlépe sem nepatří, ale snad někdo.. 😉

Nejlepší odpověď
Lucijej

hřivnáč: po stranách krku bílá skvrna a bílý přední lem křídla, kostřec modrošedý

hrdlička: na krku černý pruh bíle olemovaný, tmavé ruční letky a široký bílý koncový proužek na ocase

Další odpovědi
beer

Pokud ti ptáci sedí:
Holub hřivnáč má viditelný bílý obojek, hrdlička zahradní menší, ale černý
Za letu:
Holub hřivnáč mimo viditelného bílého obojku také výrazá, příčně bílá pera na letkách
Hrdlička zahradní pak bílý, příčný pruh na ocase.

Zdroj: Studium