PetaKo

Jaké jogurty jsou vhodné pro menší děti vzhledem ke složení?

Nejlepší odpověď
da ny

Živé, bez zahušťovadel a plnidel
Pokud nemá dítě ABKM nebo laktozovou intoleranci, je pro menší děti vhodný, domácí „Lipánek“ , z tvarohu, trochy zakysané smetany.
https://www.to­precepty.cz/re­cept/53551-vyroba-kvalitniho-domaciho-jogurtu/
Asi 3 – 4 osvědčené značky bílých, kvalitních, opravdu jogurtů Ovoce přidá mamina, podle chuti/snášenli­vosti. marmeládu, ovesné vločky, mandle nebo ořechy (mleté i loupané).
Ne light a bez tuku.
Určitě ne A*tivii, Kostíky, dezerty Mon*e, nic od Daoe a podobné „šmakulády“..
Pri*ináček už také není, co býval, pro malé děti ne.

Další odpovědi
Alesh

Myslím, že žádné zásadní omezení není známé. Určitě bych šel cestou kvality, ideálně tedy BIO, bez zahuštění škrobem, nějakých umělých aromat atd.
Mrkni na kvalitní jogurty, viz zdroj. Jinak mají i appku a pokud máš data, dá se skenovat přímo v obchodě, a hned víš na čem seš (pokud tedy mají produkt již v databázi, příp. ho můžeš i přidat a oni ho ohodnotí).

Zdroj: https://www.fer­potravina.cz/h/jo­gurt

paul1

Myslím, že nízkotučné.

majki636

U nás nejvíc valí tady ty smetanové krémy a kolikrát si ho dám i já, protože je mají fakt dobré https://www.bo­bik.cz/produk­ty/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

paul1: Osobně teda spíše nesouhlasím. OK, nízkotučné může vyhledávat dospělák hledající speciální dietu, který si dá záležet na výběru. Ale jinak ty nízkotučné se snad ani nedají označit za jogurt. Je tam spousta věcí co tam nemá co dělat aby ten jogurt vůbec vypadal jako jogurt. Zdravému dítěti těch pár procent tuku neublíží.

Alesh

Jo, je to tak. Tuk je v pohodě, pokud není přepálený apod., Mnohem nebezpečnější jsou cukry, ale samozřejmě jde o množství.