Weroniq

jaké jízdenky jsou pro studenty po Praze i mimo ni v době prázdnin?

doteď jsem si nabíjel opencard na 5 měsíců studentský kupon a pak dál pro vlak traťovou jízdenku měsíční studentskou – jak je to ale v červenci a srpnu? nemůžu se v těch ceníkách PID a ČD zorientovat a na přepážce jsou vždycky tak neochotní..

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahoj, ohledně MHD nevím, nikdy jsem v létě v praze nebyla. Ale teoreticky by Ti kupón platit měl…
Ale co se vlaků týče, přijde mi pro studenta nejlepší pořídit si InKartu a koupit si na ni slevu – za úvahu stojí buď 25% nebo 50%. Daj se koupit na rok nebo na tři roky. 25% sleva na všecky tratě na rok stojí 110 Kč (což je skoro zadarmo). A za 50% stojí asi 1100 na rok, ale pokud jezdíš častěji, vyplatí se to. Hlavně to platí po celé ČR a ne jenom z místa bydliště do místa školy, jako studentský jízdný.

Další odpovědi
anonym

Po Praze je studentský tarif (19 – 26 let) o prázdninách na opencard měsíční s volitelným začátkem. To umožňuje překlenutí mezi dvěma 5ti měsíčními cykly. Cena 260 Kč.