sobee

Jaké je synonymum ke slovu borec?

Chystám nový projekt a chtěl bych mu dát jméno typu „Borcův …“ Borec mi ale přijde celkem tuctový – hledám tedy nějakou alternativu/sy­nonymum spojující význam borce/frajera (tedy že má nad vším kontrolu a tak), to, že jde o mladou generaci (může to být vyjádřeno právě slangem), a samotnou zajímavost slova samotného. Jsem přesvědčen, že nějaké takové existuje – může to být třeba i místní slang, tím lépe. Prosím tedy, nevíte o něčem? Díky moc za reakce :)

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete synonyma k tomu výrazu

http://synony­mus.cz/borec-350/

Nevím, v jakém významu slovo potřebujete, ale SSČ uvádí pojmenování – sportovec, zvl. atlet, gymnasta, přeborník. Jinak osvědčený, vynikající pracovník. Knižně – zápasník, bojovník. Starší význam bořitel.

Další odpovědi
iceT

Lze použít i slovo formát,klasa,tří­da,i tahle slova vyjadřují vyjímečného jedince.

Michal Kole

King (anglicky král)

autacek

machr

bolak

Dr.Axl

pája139

magor
Doplňuji:
farjer