Nextros

Jaké je řešení k tomuto příkladu z chemie?

Mám příklad: Kolik molů vody obsahuje 100 g CaSO4⋅2H2O? Kolik je to molekul? Vím, že n = m/M, ale nevím, jak z toho mám „oddělit“ vodu a pořád mi to nevychází.

Odpovědi
Kepler

Vypočítej si kolik molů 100 g této soli obsahuje. Pak podíl krystalické vody na tomto množství. Dostaneš zlomek a máš to. Jinak školní úlohy se na tomto webu neřeší, přečti si pravidla a kodex.

Kelt

Tak každá chemická látka má vzorec a u toho můžeme určit molekulovou hmotnost. To je to M, potom znáš svoje množství a to je m. A můžeš si určit i vodu stejně. Určitě najdeš v tabulkách síran vápenatý bezvodý a dihydrát. Ten rozdíl je voda a pak už jenom počítáš.