Urbanek

Jaké je právní vymezení parkování před garáží?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde přesně nebo jak se definuje vjezd do garáže. Narážel jsem na různé odpovědi na různých forech, ale tam spíše šlo o dohady.

Dočetl jsem se, že tento prostor musí být označen žlutou čarou.

Děkuji za odpovědi a Váš čas.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Co mám dělat, pokud mi někdo parkuje před garáží či před vjezdem do dvora?

Doporučujeme zavolat Policii ČR a požadujte odtah vozidla. Zákon o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci (např. garáž, soukromý pozemek).

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

  1. před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,

Další odpovědi
cukrar

Pokud hledáte přesný právní popis, co je vjezd a co ne, tak ho nenajdete. Nemůže být přesný popis mnoha možností a variant.
Určitě nemusí být žlutá čára. Ta bývá často jen doplněk jiného zákazu. Dopravní značení musí být vždy viditelné, když naprší, či nasněží, neuvidíte žlutou značku.
Kde jste četl tuto špatnou informaci?