Domaldo

Jaké je být člověkem, který má rozdvojenou osobnost?

Odpovědi
DoTazatel

Záleží na konkrétním jedinci a jak moc si to uvědomuje, pak také záleží na jeho stavu, počtu osobností, jestli si to uvědomuje atd.

Nebude to nic příjemného. Blázni svým přeludům věří, a to je to nejhorší, co snad může člověka potkat. Lidé, kteří mají vidiny, halucinace, trpí šílenstvím nevědí, co je skutečné a co není, pro ně jsou ty věci, které vidí skutečné a nebojím se říct, že pro člověk snad nic horší není než být otrokem vlastní mysli, která si s ním pohrává a on pak blázní.

Člověk s rozštěpenou myslí, může mít velkou spoustu osobností (schizofrenie a hl. DID). Kde ty osoby se můžou jakoby vzájemně znát, můžou jedna druhou nesnášet nebo ji obdivovat, můžou se spolu bavit,… a přitom je to jen jeden člověk.

Mc Merkurion

… normální, ale pro okolí peklo, to ti garantuju !!! … vím o čem mluvím …

ivzez

Jaké je být člověkem s nickem Donaldo? Pokud se ptám Vás,
tazateli, je to v pořádku.

Kdybych ale vložila otázku někam jinam a ptala se lidí, kteří
Vás neznají a hlavně nejsou Vámi, bylo by to zbytečné.

Na to, jaké ej být „…“ je nutné se ptát toho, koho se to týká.

Na Vaši otázku nelze odpovědět, protože nikdo z nás neví,
jak se takový člověk cítí.

Rokio

DoTazatel: Schizofrenie není synonymum pro rozdvojenou osobnost. Zde je odkaz na diagnózu disociativní porucha identity neboli rozdvojenou osobnost: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Disociativ­n%C3%AD_porucha_i­dentity (zdroj: Wikipedie).

Mc Merkurion

… vidíš, tentokrát máš pravdu …

DoTazatel

Máš recht. Já to chtěl původně napsat do závorky k těm halucinacím ani nevím proč jsem to dal tam (dyť přece vím, že schizofrenie neznamená víc osobnosí…). :/ Jsem to ale voul.
No moje chyba, sekl jsem se.

Rokio

DoTazatel: Nevadí. Splést se může každý. Přeji ti, ať pátek rychle uteče, aby byl zase víkend a hodně zdraví!

DoTazatel

Díky, taky taky.