Swn

Jake je bydleni v cihlovych domech s umakartovym jadrem?

Narazil jsem na cihlovy dum z 60. let, ktery ma prave ukakartove jadro… Zajimalo by me jaka je kvalita s porovnanim napriklad s panelakem, nebo starou zastavbou. Jak je to napriklad s hlukem popr. s unikem tepla?
Doplňuji:
Jde mi spis o uroven objektu jako takoveho, cihlove domy v stare zastavbe byvaji celkem dobre. Jak je na tom ale cihlak z 60. let? Umakartove jadro je zlo, s tim bych tam nebydlel. To jsem napsal spis na upresneni co za dum to je…

Nejlepší odpověď
briketka10

lepší je to jádro vybourat
dělá to tak každý prostě si
ho mění buď za zděný, nebo
za sádrokarton vhodný do
koupelny u kamarádky ve
družstevním bytě se měnilo
za ten sádrokarton..
Doplňuji:
paneláky jsou vážně hrozný
v cihlovým domě se dá bydlet
není tam skoro nic slyšet..
jen, když někdo spláchne :))
u kámošky často přespávám
tak to můžu tvrdit bydlím na
vesnici bez sousedů :))

Další odpovědi
ReHu

Bydlení je takový si ho uděláš.
Jádro lze zrekonstruovat, dělá to hodně lidí. Cca 100 tis.
Zjistila jsem, že z každého bytu (včetně paneláku) lze udělat bydlení pěkné. Jen to něco stojí.
Chce to kreativitu a peníze.

gecco

Jeden takový byt znám…
A pokud bych měl soudit podle něj, je to „bydlení“ s panelákem srovnatelné – mizerné…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Něco málo jsem v tom bytě ´kutil´…

  • elektrika v hliníku (pochopitelně)
  • v chodbě bytu namísto ´překladu´ betonová kanalizační roura (cca 200)
  • příčky mezi byty – 15
  • zeď do chodby – 15
  • příčky v bytě – kantky
  • kuchyňská linka zavěšená na ocelové konstrukci (ono to jádro je spíše papírové, než umakartové)
  • parkety lepené na asfalt (to jen pro případ, že bys je chtěl renovovat – nelze!!)
  • akustická odolnost zdí k sousedům je podobná paneláku (trošku se liší rušivé kmitočty)
  • tepelná odolnost vůči ´venku´ je podobná paneláku – jen ty vnější zdi více akumulují (mají větší setrvačnost)

___
Další nevýhodou je, že tam nelze instalovat výtah (obvykle).
Pokud o koupi takového bytu uvažuješ, ber jako slušnou cenu tu na úrovni 2/3 – 3/4 paneláku ve srovnatelné lokalitě.
😉

zzzlatokopka

Mám byt v cihláku z padesátých let a jádro mám zděné, byt je velice teplý. Hluk je slyšet malinko méně než v paneláku.

midlajs

Do umakartovyho jadra bych nesla, jedine okamzite zrekonstruovat. Cihlovy domy nejsou spatny, pro me, lepsi nez panelak. Je tam zimnejc. A vseobecne i prostornejsi, nez ty kralikarny.
Doplňuji:
Moji rodice bydli v byte po vojacich a jsou spokojeni. Ale uz je zapotrebi menit elektriku 🙂

briketka10

gecco

Tys to napsal, jako bychom byly obě zzz..a briketka
jedna a tatáž osoba ?? doufám, že si to nemyslíš ??

gecco

Šmarjááááá – to nééééé…
😉
Holky, nepobitese..
😉
Ne – jen jsem to směřoval vám oběma…

briketka10

ahá, tak to jó promííň 😁

briketka10

jo, ale vzhledem k mýmu věku toto info
mě ničím nepřekvapí už dávno to vím :)

gecco

Zzzlatokopka (Briketka) – 50. a 60. léta zaznamenala veliký rozdíl v kvalitě výstavby…
50. – natěšení řemeslníci zvyklí na kvalitu 1. republiky
60. – učni zpovykaní komunistickými ´projevy´
Cihlák z 60. je srovnatelný s panelákem ze 70. – to nejhorší, co lze na bytovém trhu bajít…
Horší, než toto, jsou jen venkovské ´samodomo´ postavené baráky (50.-70. – bez projektu!) z toho, co bylo zrovna ´na družstvu´ k ukradení (šár pálených cihel, další šár škvárobetonových tvárnic, namísto překladu nade dveřma dva nesvařený 70 mm vinkle, pod podlahou namísto betonu udusaná škvára)…
😉