jirka F

Jaké důsledky bude mít podle vás oslabení Golfského proudu a oceánské cirkulace v Atlantiku?

https://gnosis9­.net/oceanska-cirkulace-v-atlantiku-slabne-pokles-nema-obdoby-za-poslednich-nejmene-1-az-2-tisice-let/

Akorát že je to už půl roku starý článek. Ale snad z toho něco vyvodíte.

Nejlepší odpověď
Kepler

Co se bude dít v Atlantiku je ve článku popsáno. Otázka je, jaké to bude mít dopady na klima v Evropě. Už jsem taky o tom něco přečetl, takže asi takto: příliv teplé vody od Mexického zálivu do Evropy bude slábnout. Vlivem nižší teploty povrchové vrstvy oceánu se bude odpařovat méně vody, takže nad Evropu dorazí méně oblačnosti a srážek, sucha se prohloubí. Klima se více přiblíží kontinentálnímu. Vliv Golfského proudu je dnes patrný ještě v Murmansku, pak se severozápad Evropy začne ochlazovat. Více se začnou projevovat extrémní výkyvy počasí.

Další odpovědi
Drap

Velké změny v klimatu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

… „golvského“? To jsem ještě nežral. Aneb když to někdo neumí ani opsat…