dust8

Jaké druhy čajů jsou nevhodné při jaterních onemocněních?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš se uvádí ty, které jsou vhodné. Al našla jsem nápoje a k nim vyjádření.

Vhodné bylinkové neuvádím, jen ostatní. U ostatních nápojů najdete, zda jsou vhodné či nikoliv

ČAJE

"Černý čaj
Lze pít bez omezení. Čaj můžete dochutit citrónem, mlékem nebo sladit medem.

Ovocné čaje
Spíš než na druh ovoce si dejte pozor na chemické přísady.

Zelený čaj
Lze pít občas.

OSTATNÍ
Horká čokoláda
Lze pít bez omezení.

Kakao
Lze pít bez omezení.

Káva
Konzumace kávy záleží na individuální snášenlivosti. Silnou tureckou kávu vyřaďte, stejně tak i všechny druhy káv obohacených alkoholem.

Limonády
Limonády obsahují velké množství chemických látek – umělých sladidel, barviv, konzervačních látek podobně. Jejich konzumaci, včetně Kofoly, Coca–Coly a Pepsi Coly omezte na minimum.

Mléko a nápoje z mléka
Mléko patří mezi doporučené potraviny, v jeho konzumaci se nemusíte omezovat.

Minerálky
Vzhledem k obsahu oxidu uhličitého záleží na individuální snášenlivosti. S jejich konzumací to nepřehánějte. Pozor na minerálky s vyšším obsahem sodíku, ty jsou nevhodné.

Ovocné džusy
Pijte naředěné vodou. Nejhodnější jsou šťávy z čerstvého ovoce, které neobsahují konzervanty a obsahují vitaminy ve vysoké koncentraci.

Pivo
Pivo obsahuje alkohol a proto je jeho konzumace zakázána.

Tvrdý alkohol
Absolutní zákaz požívání jakéhokoliv alkoholu.

Víno
Víno obsahuje alkohol a proto je jeho konzumace zakázána.

Voda
Balenou vodu i vodu z kohoutku lze pít bez omezení."

https://www.virova-hepatitida.cz/na­poje#B

Další odpovědi
zjentek

No tak určitě BESKYDSKÝ, TATRANSKÝ a také KARPATSKÝ čaj, ty především!!!

Dále>> https://eshop­.tavlisa.cz/ca­tegory/druhy-alkoholu/alko­holicke-horske-caje/9661

annas

zjentek,

ty jsou s alkoholem, takže tvrdý alkohol je vyloučený – viz poslední bod.:-))

zjentek

Ano ano, ty jsou vyloučený. (;