pepe88

Jaké/které české pivo je podle vás nejkvalitnější?

kvalita je kvalita.

Nejlepší odpověď
gecco

Pátrej po produktech malých pivovarů, ty velké mají standardní (ne)kvalitu ´europiva´…
😉
Za mne Svijany Máz 11°, Bernard Černý ležák a Starobrno Drak…
😉

Další odpovědi
Drap

Co to je nejkvalitnější? Jaká jsou kritéria hodnocení? Každému vyhovuje něco jiného. Takováto otázka nedává smysl a sebelepší odpověď ti může říct jen momentální subjektivní pocit jednotlivce.

annas

Pokud se ptáte jednotlivců, tak každý má jiný pohled na kvalitu a chutná mu jiný druh. V jakém smyslu se dá pivo považovat za nejkvalitnější? V které kategorii?

V naší oblasti k nejlepším patří Litovel, Holba a Zubr – jsou ve stejné skupině PMS, a. s.

Navíc se do všech oblastí nevozí piva ze všech pivovarů.

Našla jsem vám žebříček nejlepších a nejhorších piv, které hodnotili urižvatelé, ale i tak je to subjektivní.

Nejvíce bodů získalo Hradecké pivo – 1424 14°
http://www.atlas­piv.cz/?page=hod­noceni

--
Výsledky za rok 2016
Radegast, Litovel a Staropramen, to jsou vítězové prestižní kategorie světlých ležáků v soutěži České pivo 2016.
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/ceske-pivo-2016-tahle-piva-vyhrala-u-odborniku/

sesednizkola

Nejkvalitnější nevím, ale i takový Braník 10 může v letních vedrech působit dojmem nejlepšího piva na světě. Za to Plzeň je spíš takový zimní pivo. Fakt záleží, kdy se to pije. Zkuste třeba být hodinu bez pití na kole na rozpálené silnici v létě. Pak si vyprahlý dejte pivo a zaručují, že ať to bude cokoliv tak to bude nejlepší pivo na světě.

Kepler

Je to věc spíš subjektivního názoru, než kvality. Kdysi mě okouzlovala svou smetanovou chutí plzeň, byla jiná, ale teď už je to jen průměrný mok. Nechápu, proč se prodává za dvojnásobek ceny jiných piv. Teď mi nejvíc vyhovuje Gambrinus, nebo Zubr.

dannad

Za mě Matuška

marci1

Ad: „dannad“- Matušku jsem ještě neviděla, ale bude asi kvalitní. Jakou má chuť, více hořkou nebo nasládlou? http://zpravy­.e15.cz/byznys/ob­chod-a-sluzby/deset-nejlepsich-piv-sveta-nechybi-lezak-od-matusky-z-broum-1318252
Ad: „gecco“: Za mě mimo jiné také Svijany 11.
 🙂

Arne1

Máme v Česku mnoho set a možná tisíc pivovarů. V každém městečku je jich několi. To se špatně vybírá to „nej“.

gecco

Sesednizkola – tak zrovna Braník 10° bych – osobně, jako ´prudce pitelný´ označil leda v děsně teplém počasí na vysokohorské tůře – na cyklovýletě bych si bez možnosti výběru jiného piva v hospodě vybral jinou hospodu…
😉

sesednizkola

Braník je lehké a svěží pivo. Není tak těžký jako například Staropramen nebo Gambrinus, v klidu se dají vypít 3 kousky a pak normálně pracovat. Proto je to také levné, dělnické pivo. Když si dám já 3 Plzně, nejsem schopný už ničeho užitečného po zbytek dne. Také se mi často stává, že jsem po Plzni nebo jiném pivu nafouknutý a nemůžu si dát další. Braníků se dá vylemtat i 15 za večer a člověk nemusí mít ani nějakou větší žízeň.