alenad

Které auto byste si vybrali vy? Škodu Octavia 1,9, r. v. 1999, Citroen C3, r. v. 2003, nebo Ford c_max 2003?

Zvažuji koupi ojetého vozu , a do užšího výběru se dostala Škoda Octavia 1,9 r.v 1999, Citroen C3 r.v. 2003 a Ford c_max 2003. Nejsem žádný závodník, ale zase jezdím denně. Prosím poraďte, třeba spotřebu, náhradní díly, neduhy a úskalí. A jestli máte zásadní odpor k tomuto výběru, pak poprosím o vaše tipy, budu za ně moc ráda :)

Odpovědi
Kepler

Chápu, že máš omezené finance, ale pokud nechceš být otrokem autoservisů a neúměrných nákladů, tak bych volil radši novější a menší modely s co nejnižšími km (pozor ale na stočené tachometry). Ne takovou prehistorii. Zvláště, když potřebuješ jezdit denně.

postcd

Také se v tom moc nevyznám. Pokud nejezdíte jen po městě krátké vzdálenosti tak bych vyloučil ten Citroen. Pokud by ta octavia byla TDI a málo najeto tak by to mohlo být zajímavé. Ten Ford…max mám dojem že není příliš poruchový jsem četl. Pokud by měl ten ford najeto více jak 250K a Octavia méně tak bych spíše tu Octavii TDI možná. Pokud máte hluboko do kapsy, za nižší objem motoru se platí nižší povinné ručení. Jděte na nějaké auto diskuzní fórum a dejte jim odkazy na obě auta a poproste o radu.

pucipuci

http://srovna­ni.katalog-automobilu.cz/
Jinak za mě,Citroeny hodně korodují ,ale zase mají menší spotřebu,Škodovky levné náhradní díly. Fordy – no nevím, většinou hodně žerou.