jitkaseb

Jaká/která vysoká škola je vhodná pro pracující osobu?

Dobrý den, ač jsem stránky jakžtakž studovala, vše jsem z nich nevyčetla. Příští rok bych chtěla jít na Vš pedagogickou či filozofickou. Chtěla bych specializaci v pedagogice, příp.něco obdobného. První problém ale – už pár let pracuji a mám po SPgŠ – rozuměj maturitě – a pajdák v Brně mi připadá dost náročný. Plus potřebuji kombinované studium, nejlépe výuku hl.o víkendových dnech, v malé MŠ moc dobře nejde odcházet si každý týden do školy.Poradíte, jaká univerzita by mohla být dle vašich zkušeností ideální ? Děkuji S přáním hezkého dne Jituš. Pro ty, co to nepochopily – mám obavy, že Masárnu nezvládnu, že je příliš těžká s malým a prací, říkalo to více známých, ale studium ve volném čase mě baví a i práce v MŠ, jen bych si chtěla rozšířit obzory jako logo.asistent. Dále se jsem se ptala, protože některé univerzity mívaly jen víkendové hodiny, jiní i kombinaci jednoho dnu v týdnu – což si nemůžu dovolit. :)))

Nejlepší odpověď
autacek

Jestli mám dotazu rozumnět tak, že se ptáš na nějakou snadnou vejšku, které bys nemusela dát moc času ani snahy, vlastně ani nemáš utříbeno co bys chtěla studovat, tak tady je každá rada drahá a možná by bylo dobré pouvažovat, jestli nechceš především dělat co tě baví. Na hlídání dětí ve školce VŠ nepotřebuješ a jinak neznám nic horšího, než je na vyšším stupni hloupý učitel.

Další odpovědi
annas

Podle otázky Jaká škola? Podle vás ta, na níž není studium náročné. To nemohu v současnosti posoudit, jak to na vysokých školách vypadá. Navíc jde o subjektivní ná­zor.

Která škola ? Zmiňujete fakultu pedagogickou či filozofickou. Pedagogika – jde o samostatný obor, možná pak budete mít problémy s uplatněním.

„Absolventi nacházejí uplatnění na úřadech a institucích všech úrovní zabývajících se výchovou, vzděláváním, v neziskových organizacích. Absolventi se tedy mohou uplatnit v oblasti (institucích) formálního i neformálního vzdělávání.“
https://www.mu­ni.cz/bakalar­ske-a-magisterske-obory/2613-pedagogika

Nebo pedagogika jako učitelství – existují různé obory., pokud chcete učit.
https://www.mu­ni.cz/bakalar­ske-a-magisterske-obory/ucitelstvi-a-pedagogika –

ivzez

Dobrý den, Jitko,

najdete-li si zaměstnavatele, v jehož zájmu bude, abyste
vystudovala VŠ, dá se do školy odcházet i z malé školky.

V takovém případě lze se zaměstnavatelem uzavřít písemnou dohodu,
na jejímž základě Vám zaměstnavatel bude poskytovat placené studijní volno
a Vy pro něj po ukončení studia odpracujete předem sjednaný počet let.

Najít takového zaměstnavatele je snazší, než najít školu,
která by studium přizpůsobila časovým potřebám studentů.

Gestas

Vysoká škola života :)