Shady

Jaká rostlina je „nejživější“?

Myslím tím tu která vědomě pohybuje svými květy, větvičkami…bude to asi nějaká masožravka.

Nejlepší odpověď
www

Z hlediska rychlosti to bude nejspíš mucholapka podivná.
Jsou ale i jiná kritéria (velikost, plocha, způsob pohybu ap.)
Studium

Další odpovědi
elektrikář

Velice rychle roste bambus. Masožravky používají lepkavou šťávu, a sevření ochlupených lístků.
Doplňuji:
Láčkovky používají v kalichu páchnoucí tekutinu která láká mouchy zápachem hnijícího masa.Mouchy se v ní utopí a tekutina v květu je rozloží. Z té pak rostlina používá živiny.