pn65

Jaká/která přehazovačka na kolo je vhodná pro převážení těžších nákladů (i se mnou 105 kg)?

Původní neotázka
Jaká přehazovačka na kolo je vhodná pro převážení těžších nákladů (i semnou 105 kg.) Vůbec se nevýznám. Poraďte díky.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
aliendrone

Odpovím poněkud obecně – ta, která má HODNĚ převodů, abys co nejlépe (s minimem únavy způsobené svalovým pře/vypětím) mohl cestovat. Měla by být spolehlivá (aby nepadal řetěz) a snadno ovladatelná (šátrat kdesi v hlubinách rámu po páčce převodu za jízdy je silně neergonomické, až NEBEZPEČNÉ).

Konkrétní převody lze těžko navrhnout, protože každému vyhovuje něco jiného. (záleží na kondici, zkušenostech aj.) Nejlepší by bylo okouknout/zkusit kolo nějakého messengera (to velké, na kterém např. rozváží sudy s pivem), hned budeš vědět CO PŘESNĚ potřebuješ/bude ti vyhovovat.

Kepler

Podle vlastních zkušeností vyhoví každá běžná přehazovačka. Sám převážím běžně až 130 kg (včetně sebe) na starém kole z pěti převody a stačí to. Do prudších kopců ale nejezdím.