Rokio

Která porucha to je, když má někdo trvale přehnaně veselou náladu bez depresivních příznaků?

Věčný optimismus

Nejlepší odpověď
Drap

Nevidím to jako poruchu, ale spíš přednost. Je to zkrátka od přírody veselý a dobře naladěný člověk.
Z tvých dotazů vyplývá, že hledáš poruchy i tam, kde nejsou.

Další odpovědi
UltraFan

Porucha ? Spíš šťastný člověk 😉

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sangvinik

Nikoliv porucha, ale typický fakt…

marci1

Porucha? Je to štěstí, výhra. Optimista bývá méně nemocen, jelikož hněv a rozčilení zvyšují náchylnost k nemocem, zejména depresím. Půjčovat si peníze doporučuji optimistům od pesimistů-nebudou počítat s vrácením. 🙂
Ráno se probudím a mohu se rozhodnout. Buď vidím krásný východ slunce, slyším ptáky zpívat, cítím jak krásně voní květiny na zahradě. Nebo „nevidím“ nic, říkám si, zase musím vstávat, fuj, to je život, ptáci řvou, slunce pálí, květiny „páchnou“. Za minutu pesimistické nálady mám já minutu optimistické nálady, pocit štěstí, radosti. Štěstí je prostě být spokojený s tím co mám a co vidím.
Je lepší být optimista a mýlit se, než být pesimista a mít pravdu. Jsem věčná optimistka a pesimisté, ať si říkají co chtějí. 🙂

Nechápavé

Travička ?

zjentek

Vždyť´s to pojmenoval. Věčný optimismus- to je ta porucha. Někteří s tím normálně žijí, jako když máš třeba poruchu na autě, ale auto i přesto jezdí a tak když jezdí, tak tu závadu neřešíš.

Šidlo

myslíte obete botox efektu? tak to je vymytý mozog.....častý dôsledok fanatikého kresťanstva či new age (neveríte, pozerajte TV LUX!)

potom mánia, manická fáza bipolárnej poruchy…ktorá proste trvá, alebo sa prejavuje len na verejnosti

hysterická porucha osobnosti, hraničná porucha osobnosti, mnohí psychopati sú permanentne veselí, lebo de facto necítia strach ani výčitky

kopec ľudí maskuje depresiu opačný extrémom

byť permanentne veselý je rovnako choré ako byť permanentne smutný

anonym

Sagvinik, cholerik (to jsem já),melancholik, flegmatik – to jsou základní povahové rysy podle lékařské psychologie, samozřejmě, že člověk je „náladový“, ale každý má svoji osobní přednost…