bolak

Jaká nejstarší vzpomínka se vám vybaví a kolik vám v té době asi tak bylo let?

Otázka už tu jistě byla, proto ti co odpovídali minule, nechť toto kolo vynechají a pouze vyprdnou odkaz sami na sebe.

A nepište sem takový ty věci jako: „jó, to sme si to takhle s klukama pádili močovou trubicí…“

Nejlepší odpověď
anonym

3 - 4 roky

Doplňuji:
Moje první vzpomínka z dětství na kterou si vzpomínám byl sen ve kterém pes běžel v dřevěném obložení na zdi. Zvláštní …

Další odpovědi
aramah

vůbec netuším kolik jsem měl/a v té době letokruhů

Vzpomínek mám na tisíce ale nějak si nemůžu vzpomenout :DDD

Jak že zněla otázka? :)))))

anonym

4 - 5 let

Ještě jsem neuměla plavat (to jsem se naučila až v šesti letech před nástupem do první třídy) a při koupání v rybníku jsem vyklouzla z kruhu a začala se topit.Mamka seděla v šatech na břehu,nemohla se koupat.Dodnes se mi vybavuje vzorek těch šatů,jak se blíží ke mně vodou.Od té doby neotevřu oči pod vodou,ale tehdy mi to šlo…:D

Damiana

vůbec netuším kolik jsem měl/a v té době letokruhů

Trhání mandlí. Nemocnice, plyšák bez nohy (urvalo mu ji v souboji o něj jedno zlé robě), žádná večeře – jenom kousek nahnilého banánu. Zlé zdravotní sestry a páchnoucí dech nadrátovaného doktora (nebo možná to byl ten rajský plyn?). Hnusné vzpomínky. Nemocnice a opilce od té doby nenávidím. Ale naštěstí si mě naši „vydejkali“ domů hned druhý den a zase jsem mohla pokračovat v rozjeté kariéře rozmazleného fracka. 🙂

Drap

2 - 3 roky

Pamatuji si situaci těsně před dosažením třetího roku

hanulka11

3 - 4 roky

Je to už pár let zpátky – měla jsem v těch letech kamaráda Jarouška a on mě miloval /asi/ a já mu samou láskou zlomila ruku. Prali jsme se o hračky. Ještě mám fotku jak má ruku v sádře , pak jsme se odstěhovali a nikdy už jsem ho neviděla . Jen by mě zajímalo jestli na mě ještě někdy myslí......., já často.

Kamionacka09

2 - 3 roky

Moje nejstarsi vzpominka je jak mi rodice vezli v metru a ve vagonu blikalo svetlo tak tam chvilema byla uplne tma a byli mi necely 3 roky.

Marunka2

2 - 3 roky

Doplňuji:
Vůbec netuším kolik mi bylo. Jen vím, že jsem snad ještě stála v postýlce a dívala se, jak se táta oblíká. Tehdy jsem tomu nerozuměla, myslela jsem si, že táta odchází do války nebo na vojnu (to jsme znali z pohádek). O mnoho let později se táta divil, že si to vůbec pamatuju, sám už na to zapomněl. Prý tehdy bylo jenom nějaký cvičení, kam musel jít. Teď už taky nevím, v kolikátým roce to bylo, ale tehdy jsme ještě všichni spali v ložnici s rodičema (jsme 3 sourozenci věkem blízko po sobě).

briketka10

více než 5 let

se ségrou jsme se rvaly jako koně, ale ona měla větší sílu, tak mi dávala herdy do zad a já ji škrábala, když jsme byly větší, tak jsme se před sebou zamykaly až ona prokopla papundeklový dveře na hajzlík, ale bylo štěstí tenkrát vybouchl Semtín a praskla nám 4 akvárka 200 litrový dalo se to proplatit pojišťovně jen máma řádila jak tajfun.. jinak je ségra bezva, vždy mě chránila i před spolužáky a před klukama ve vesnici, taťka chtěl mít kluky, mě říkal Honza a ségra byla Vašek byla to prča, jiná identita hrály jsme fotbal, chodily na ryby, já nosila kopačky..pro ségru nebyly k sehnání měla pochopitelně vztek :(
další rvačka :) jako dvojčata jsme musely mít tenkrát všechno stejný že..

jednou u babičky na prázdninách to nám bylo asi 5 let tak už taťka věděl, že si počítáme každou kuličku třešinky nebo kousek meruňky, švestky apod. no a co neviděl žejo, jak šmidrám do ségřiný misky a vytáh mě od stolu za ruku a než mě stihl dotáhnout až na chodbu tak jsem se počůrala jenže on mi nic neudělal ani na mě nesáh takže to bylo jen ze strachu co bude ! nikdy na to nezapomenu, proto mi to v paměti tak utkvělo, taťka byl moc hodný nikdy nás neuhodil :)

david22

3 - 4 roky

Doplňuji:
Z období 4 let mám více vzpomínek, např. jak jsem si hrál s bráchou na pískovišti před naším domem.

led

2 - 3 roky

Tak strá ešte nie som, aby som spomínala na ranné detstvo. I keď jednu spomienku mám – sáňkovačka na Stromovke v Prahe, dolámane sáňky a trvalá jazva na hlave – potvora strom nechcel uhnúť.
Doplňuji:
oprava: Tak stará ešte nie som…

PS. ale nepozorná, ano :(

Tíšek99

více než 5 let

Doplňuji:
Spadl jsem ze zídky na kamenný stůl. Pamatuju si blesk kterej jsem viděl před sebou když jsem čelem do toho stolu…au…

fablen

více než 5 let

Pudlík

0 - 2 roky

pizlicka

3 - 4 roky

kdyz jsem chodila po kuchyni s liskou.mela utrhly ocas,plysova byla,cervena,s cer­nym cumakem:-)))

arygnoc

vůbec netuším kolik jsem měl/a v té době letokruhů

diktoval som dopis pre Kleopatru. niečo v zmysle „bacha na Caesara, je to pekný vtáčik“.
Ani neodpovedala, beštia.
;)

bolak

Kamionacka09: Teď ti řeknu něco naprosto úžasnýho, já mám úplně tu samou nejstarší vzpomínku jako ty a to jsem nikdy metrem nejel. To koukáš…

bolak

hanulka11: určitě si tě pamatuje, když jseš do někoho zamilovanej a von ti zlomí ruku, nato ti sebere hračky a pak si to všechno ještě škodolibě vyfotí, tak na něj nezapomeneš :)))

hanulka11

jo ,to nás vyfotila maminka- sedíme na lavičce a držíme se za ruku- měl mě asi rád i když jsem mu udělala bolest.

bolak

Tak jste si neměli hrát tímhle drastickým způsobem, my si jako děti hráli ve školce na doktora, ale hned nám to zatrhli a mě za trest zabavili plyšovýho kocoura.

Ale já hned zkoušel tracheotomii, takže ten postih byl vcelku přijatelný.

david22

Nebyl on náhodou masochista – nejednalo se o BDSM praktiky?

bolak

david22: a koliks dal báboviček?

david22

Na bábovičky se nehrálo. Stavěli jsme silnice a jezdili po nich auty. Brácha mi to samozřejmě kazil, načež jsem mu dal pár fácek. Samozřejmě on to požaloval a já za to schytal. Neprávem ! Takového jsem měl bráchu ☹

A jsem rád, že jsem se touto formou mohl svěřil alespoň tobě, bolaku. Holt, to jsou ty deprivace z dětství.

bolak

Jó, já byl to samý co tvůj brácha :) akorát s tím rozdílem že sem žaloval aniž by mi sourozenec něco proved. Třeba mě vadilo že se furt usmívá, tak sem se svalil na zem a začal jsem histericky ječet a zalykat se, pak přiběhli rodiče a já jim řek že mě brácha uhodil. Tak dostal pár facek a hned ho ten smích přešel.

A nebo sme dostali k vánocům dvě stejný autíčka, já tomu svýmu ještě ten den urval kolo a když brácha usnul, tak sem je vyměnil. Ráno se pak vzbudil a nestačil se divit, co že se mu to stalo s jeho novou hračkou. Ale to už já řádil s angličkákem po pokoji brrrrrrrm brrrrrrrrm a brácha mě nezajímal…

Áaaach. Taky sem rád že sem si ti mohl svěřit, je to příjemný pocit.

david22

I ty Brute