JájsemRaibek

Jaká jsou pravidla pro označování mot. vozidel MPZ ve tvaru CZ?

Pokud je na registrační značce vozidla uveden údaj CZ – viz. vlastní foto, musí být na motorovém vozidle (většinou na zadním okně) ještě MPZ ve tvaru CZ?
Nebo údaj uvedený na RZ postačí, popř. postačuje jen na území EU?

Nejlepší odpověď
Edison

„Modrý pruh“ určitě stačí na území států EU a některých dalších, přistupivších k Schengenu (Švýcarsko…). Možná i dalších, které toto označení uznávají. Ovšem třeba v Číně, Indii… a kdo ví kde ještě… bych si jist nebyl a rozhodně bych auto oválnou MPZ doplnil.

Dodatek: Modrý pruh je poměrně mladým „vynálezem“ „odborníků“ v EU, zatímco oválná MPZ je vynálezem mnoho desetiletí starým z Vídně. Tehdy byla dohodnuta nejzákladnější pravidla provozu a někde by se dalo najít, které země k této dohodě kdysi dávno i později přistoupily. Ale vcelku to pokrývá celý alespoň trochu kulturní svět.

Další odpovědi
cukrar

Nemusí, stačí na značce.

Edison

Paradoxně jedním z posledních členů EU, který zavedl RZ s „modrým pruhem“ byla Belgie… Něco je špatně…