Miroslavst

Jaká je víra kmene Jorubů?

Nejlepší odpověď
iceT

Jorubové (řidčeji poangličtělé Yorubové) jsou velký etnický národ, čítající kolem 30–40 000 000 osob. Většina z nich žije v jihozápadní části Nigérie, kde tvoří 21% populace, dále je můžeme najít také v Togu, Beninu ale i v jiných částech světa (např. Brazílie, Kuba, Trinidad, USA). Dnes je spousta Jorubů křesťany a muslimy, avšak stále si udržují spoustu morálních a kulturních konceptů jorubského původního náboženství Orisha.

Zdroj: wikipedie

Další odpovědi
Dorian

Bych doplnil že původní jorubské náboženství nemá žádný zvláštní název, slovo Oriša označuje božstvo.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Y­oruba_religion