msi

Jaká je spotřeba kamionu?

Zdravím vás, poradíte mi někdo, jakou může mít spotřeba tahač DAF XF EURO 6 s plně loženým návěsem?
Hrubým odhadem, protože jsem nedokázal najít spotřebu průměrnou na 100/km. Mohl bych říci třeba, žeprůměrná spotřeba může být 35l/100km?
Případně jestli někdo ví/jezdil s kamionem a mohl by říci typ a spotřebu?
Díky a mějte se dobře, hezký den!

Nejlepší odpověď
gecco

v rozmězí 30l-35l/100km

Podle tohoto testu je to při plně naloženém návěsu 34,6…
😉
http://www.dno­viny.cz/silnic­ni-doprava/mercedes-a-scania-vykazaly-nejnizsi-spotrebu

Lamalam

Uzavírat anketu po jediné odpovědi je zhovadilost. Takhle se nedovíš alternativní odpovědi.