zjentek

Jaká je skladba materiálů (vrstvy) při zateplování staršího domu (břízolit) pěnovými PS deskami?

Jako laik to vidím tak, že Nejprve se PS desky přilepí lepidly na břízolit. Různá další kotvení a nepodstatné doplňky (zajímají mne pouze vrstvy) vynechám, no a na PS desky se pak NĚCO natáhne… co to je? Já si tipnu, že je to zase lepidlo (i když vůbec nevím, proč lepidlo. Takže máme brizolit, lepidlo, PS, znovu ASI lepidlo a teď to proschne a co dál? Nějaký štuk? A přímo do něj požadovaná barva? Nebo je tam ještě něco, co mně utíká? No utíká mně tam omítka, když se nad tím zamyslím, ovšem dneska štuk není to, čím býval štuk kdysi a tak OPĚT TIPUJI, že štuk je dnes de facto ta omítka. Nebo je všechno jinak a jsem úplně mimo, co se zateplení PS deskami týká? Děkuji.
(Řeč je o nejběžnějším/nej­levnějším způsobu zateplení, esisemsišim.)

Nejlepší odpověď
Drap

PPředpokládám , že pod PS desky si představuješ polystyren. Tak tedy: Nejlépe penetrace, přilepit desky, zakotvit, přetáhnout lepidlem, do něho vložit perlinku, zahladit opět lepidlem. Přebrousit, napenetrovat a nakonec použít buď fasádní barvu, nebo lépe přetáhnout, venkovní fasádní omítkou. Ta může být buď hlazená, nebo škrabaná.

Další odpovědi
cukrar

Očistit fasádum zkontrolovat stav, popřípadě lokální vyspravení. EPS 70F přilepíte cementovým lepidlem, nebo pěnou k tomu určenou. Pokud je třeba připevnit talířovkami.
Pak lepidlo perlinka lepidlo. Nakonec omítka třeba ZS 1,5.

zjentek

Oprava: lepidly k břízolitu. Ostatní opravy – třeba použít představivost, děkuji.