Florencie

Jaká je provázanost magistrátu s rejstříkem trestů při žádosti o vrácení řidičáku?

Máme dlužníka, který je odsouzený za podvod (podmínka) a k tomu ještě dostal zákaz řízení všech motorových vozidel na 18 měsíců. Z této doby od nabytí PM uběhlo 8 měsíců. A teď mi klidně sdělil, že udělal psychotesty, jízdy a zažádal na Magistrátu o navrácení řidičáku a čeká na vyřízení. U soudu žádat nemohl, protože polovina doby neuběhla. Ale on už měl v roce 2015 podmínku, kde mu za drogy řidičák sebrali a celou dobu ho neměl. Je možné, že jim tam dal tenhle starý rozsudek a oni mu řidičák vrátí?
Má magistrát přístup do rejstříku trestů a ověřuje si zda tam nepřibyl nový trest? V zákoně je, že trest se počítá od doby, kdy řidičák odevzdal a to už by tedy tato doba dávno uplynula. Ale to by asi musel u soudu zažádat nebo jak to je v praxi?
Děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Magistrát, resp.odbor dopravy nepotřebuje přstup k rejstříku trestů.
Pokud soud v rámci trestního řízení vydá rozsudek o zákazu činnosti-řízení motorových vozidel, odešle tento záznam odboru dopravy. Pokud soud nesdělí odboru dopravy, že trest pominul, odbor dopravy řidičák nevrátí.
Na nějaký rozsudek si nehrají, mají o tom záznam od soudu a on může předkládat co chce.
Pokud by v době přibyl další trest, opět o tom budou mít záznam od soudu a ten do karty řidiče vyznačí.

ivzez

Přiznám se, že se v otázce moc nevyznám.

Že/Jak by mohl dluh souviset s podvodem, si ještě představit dokážu.

Ovšem neumím si představit, jak skutečnosti, že má někdo někde
dluh a že byl za podvod odsouzen k podmíněnému trestu, souvisejí
s odnětím ŘP a pozdějším vrácením ŘP.