Rokio

Jaká je pravděpodobnost, že příčetný pachatel s duševní poruchou dostane trest místo soudně nařízené léčby?

Je pravděpodobné a reálné, že pokud pachatel, který si uvědomuje své jednání, spáchá nějaký trestný čin, bude normálně souzen, pokud projeví lítost a dá najevo, že si své jednání uvědomoval?

Myslíte si, že se tak vyhne soudně nařízené léčbě?

Odpovědi
Drap

Nelze hodnotit. Záleží o jaká trestný čin se jedná, zda soud bude přihlížet k jeho duševní poruše a jak soud rozhodne. Každý případ se posuzuje zvlášť a neni na to žádná šablona

ivzez

Rokio, zase vyžaduješ odbornou odpověď od laiků
a opět zaměňuješ trest s léčbou.

V uvedeném případě je podle mne mnohem pravděpodobnější
trest + soudně nařízená ochranná léčba.
(Zapamatuj si už prosím, že nařízená léčba není trest.)