HT

Jaká je pravděpodobnost prominutí trestu v případě krádeže nad 5000,–?

Když jsem poprvé v životě ukradla věci za cca 8000,– hrozí mi trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitá pokuta nebo prominutí trestu. Jak velká je pravděpodobnost že mi to prominiou, když jsem ještě nikdy nedostala ani pokutu za parkování nic.. ?

Nejlepší odpověď
www

Řekl bych, že minimální.
Záleží hodně na všech okolnostech, soudci ap.

Další odpovědi
anonym

Podle mne

  • aby ti soud trest prominul, musela bys uvést nějakou výraznou polehčující okolnost
  • je nepravděpodobné, že bys hned při prvním odsouzení ´vyfásla´ trest nepodmíněný
  • počítej s pokutou (samozřejmě náhradou škody), možná s podmínkou

Fienir

Kdyby mě někdy soudili kvůli spáchání trestného činu, tak bych to ukecal lítostí ;)

Prostě řekni, že tě to mrzí, že je ti to líto, že ses poučila, že jsi jinak slušná a že je pro tebe trestem už to, že jsi stíhána. :)

klumprt

Podmínka z toho bude. To by tam musela být nějaká supr čupr polehčující okolnost, aby bylo upuštěno od potrestání. Významnější než pouhá absence pokut za parkování. A to byste ji asi zmínila, viďte?