Elk

Jaká je optimální vzdálenost mezi parkujícími auty?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, o jaké parkoviště jde atd.

Kromě další rady najdete Odpověď poručíka najdete v článku Správné parkování

1. Podélné parkování – vyznačené

„Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 25 odst. 4): "Při zastavení a stání nesmí řidič znemožnit ostatním řidičům vyjetí z řady stojících vozidel…“
Jestli se jedná o přestupek záleží na konkrétní situaci ale poslední dobou řešíme často.

Doporučuji minimálně 1 m.

Krom toho že schopnosti řidičů jsou různé, tak ke škodě může dojít i vlivem tech. závady na vedlejším vozidle (např. požár).

Zdroj: http://www.sprav­neparkovani.cz/sprav­ne-parkovani/podelne-parkovani/#ix­zz4SVyYmMYP

2. V odkazu na článek „Parkovací a odstavní plochy“ najdete minimální odstupy v tabulce . Projíždějte stránku, až narazíte na tabulku.

„Nejmenší odstupy vozidla od pevné překážky a odstupy mezi vozidly“

http://kds.vsb­.cz/mkk/mk-parking.htm

Další odpovědi
dubraro

Záleží na způsobu parkování. Podélně tak, aby auto z řady mohlo vyjet – stačí cca 50 cm na každé straně. Příčně tak, aby mohl řidič otevřít dveře a nastoupit (pozor, řidič/ka nemusí být hubený).
Zvláštní kapitola je tzv. francouzské parkování, kdy se nenechává žádná mezera a auta nejsou zabrzděná. Kdo chce vyjet z řady, roztlačí nárazníkem auta před a za sebou aby vytvořil mezeru na manévrování.

cukrar

Elk, není pro všechny stejná optimální vzdálenost.