Avatar uživatele
Bronzový

Jaká je obrana proti dronům?

Co uděláte, když vám nad váš pozemek nebo dům přiletí šmírovací dron, aby pořídil snímky nebo video?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vietnamci to mají vymakané už od 60. let: bambusová zbraň DTSV (dlouhá tyč na srážení vrtulníků). Od 70. let pak zdokonalená varianta VDTSV (velmi dlouhá...). Já bych ale po něm normálně hodil klacek.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Škála prostředků je velmi rozmanitá. Počínaje prakem (vyžaduje značnou praxi), přes např. Mossberg 500 až k vysoce sofistikovaným antidronním rušičkám (podobným těm na letištích), které ovšem jsou pro soukromé účely nelegální, pokud vím. ;) :D

BTW - všichni kdo "nemají co skrývat" - mýlíte se! I věci naprosto běžné, neškodné a bezvýznamné skrývejte, protože z 1000 "bezvýznamných" blbin LZE sestavit podivuhodně VÝZNAMNÁ a přesná fakta. ;) :D


Avatar uživatele
Zlatý

Volala bych policii.
Existují i jiné způsoby, ale ty nejsou „košer“.


Avatar uživatele
Stříbrný

nic...nemám co skrývat...vzhledem k tomu, že fotomapy a streetwiev jsou běžně dostupné (naše i gůglácké) a aktualizují se, ať si klidně pozemek nafotí a jestli přitom vyfotí i mě je mi srdečně jedno...dřív jsem byla na fotomapách na googlu "blejsklá" na naší zahrádce...
a bránit se dá asi těžko...jedině, že by byl ten kdo ho ovládá, byl poblíž a ty ho najdeš...sice je natáčení bez souhlasu natáčeného trestné, ale když to nemáš komu dokázat, tak je i těžko vymahatelné...


Avatar uživatele
Zlatý

Nic. Je mě to jedno. Pokud by se ti to nelíbilo, můžeš zavolat policii. To je tak všechno, co s tím můžeš jako jednotlivec dělat.


Avatar uživatele
Pokročilý

Nejhorší je smrt z vyděšení. V 99% případů na Vás nikdo není zvědavý. V případě cíleného obtěžování jsou tu pak k tomu příslušné orgány, ono poškození cizí věci by Vás mohlo vyjít též ne zrovna levně.


Avatar uživatele
Stříbrný

Mně by to nevadilo. Já policii volám, když se stane opravdu něco vážného. Mluvím o trestných činech proti životu a zdraví a o majetkových trestných činech. V takových případech začnu jednat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Kazateli, o žádném vyděšení není řeč. A že na mě není nikdo zvědavý? Tak proč posílá dron??? Z odpovědi čiší i to, že kdo si s porušením zákona začne, je ve výhodě.

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

"věci naprosto běžné, neškodné a bezvýznamné skrývejte, protože z 1000 "bezvýznamných" blbin LZE sestavit podivuhodně VÝZNAMNÁ a přesná fakta. ;) :D"

Alien pozorovatel ví, Alien pozorovatel se tím léta živí
;-)
Až teď to Číňané odkoukali...

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

Dochy>>> To proto, že se nepohybuji po oběžně balistických křivkodráhách! ;) :D :D

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2771
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 745
Zlatý led 705
Zlatý Kepler 589
Zlatý JájsemRaibek 548
Zlatý marci1 537
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 513

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.