Avatar uživatele
Ametyst

Jaká je obrana proti dronům?

Co uděláte, když vám nad váš pozemek nebo dům přiletí šmírovací dron, aby pořídil snímky nebo video?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Barba-kan před 1644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Vietnamci to mají vymakané už od 60. let: bambusová zbraň DTSV (dlouhá tyč na srážení vrtulníků). Od 70. let pak zdokonalená varianta VDTSV (velmi dlouhá…). Já bych ale po něm normálně hodil klacek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Škála prostředků je velmi rozmanitá. Počínaje prakem (vyžaduje značnou praxi), přes např. Mossberg 500 až k vysoce sofistikovaným antidronním rušičkám (podobným těm na letištích), které ovšem jsou pro soukromé účely nelegální, pokud vím. ;) :D

BTW – všichni kdo „nemají co skrývat“ – mýlíte se! I věci naprosto běžné, neškodné a bezvýznamné skrývejte, protože z 1000 „bezvýznamných“ blbin LZE sestavit podivuhodně VÝZNAMNÁ a přesná fakta. ;) :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Volala bych policii.
Existují i jiné způsoby, ale ty nejsou „košer“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

nic…nemám co skrývat…vzhledem k tomu, že fotomapy a streetwiev jsou běžně dostupné (naše i gůglácké) a aktualizují se, ať si klidně pozemek nafotí a jestli přitom vyfotí i mě je mi srdečně jedno…dřív jsem byla na fotomapách na googlu „blejsklá“ na naší zahrádce…
a bránit se dá asi těžko…jedině, že by byl ten kdo ho ovládá, byl poblíž a ty ho najdeš…sice je natáčení bez souhlasu natáčeného trestné, ale když to nemáš komu dokázat, tak je i těžko vymahatelné…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nic. Je mě to jedno. Pokud by se ti to nelíbilo, můžeš zavolat policii. To je tak všechno, co s tím můžeš jako jednotlivec dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Nejhorší je smrt z vyděšení. V 99% případů na Vás nikdo není zvědavý. V případě cíleného obtěžování jsou tu pak k tomu příslušné orgány, ono poškození cizí věci by Vás mohlo vyjít též ne zrovna levně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Mně by to nevadilo. Já policii volám, když se stane opravdu něco vážného. Mluvím o trestných činech proti životu a zdraví a o majetkových trestných činech. V takových případech začnu jednat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Kazateli, o žádném vyděšení není řeč. A že na mě není nikdo zvědavý? Tak proč posílá dron??? Z odpovědi čiší i to, že kdo si s porušením zákona začne, je ve výhodě.

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„věci naprosto běžné, neškodné a bezvýznamné skrývejte, protože z 1000 "bezvýznamných“ blbin LZE sestavit podivuhodně VÝZNAMNÁ a přesná fakta. ;) :D"

Alien pozorovatel ví, Alien pozorovatel se tím léta živí
😉
Až teď to Číňané odkoukali…

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> To proto, že se nepohybuji po oběžně balistických křivkodráhách! ;) :D :D

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek