tatanka

jaká je nejvyšší nadmořská výška v Praze? Je výše Barrandov nebo pankrácká pláň? Děkuji

Doplňuji:
pro Mosoj, na liště jsem byl , možná jsem špatně formuloval dotaz, takže se tímto všem omlouvám!

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pankrácká pláň je ve výšce 230 m.n.m.
Barrandov je vyšší – 302 m.n.m.

Nejvyšší bod Prahy je podle všeho část Zličín, 339 m.n.m.

Další odpovědi
mosoj

Mapu si můžeš ještě zvětšit.
Poklepej na místo které Tě zajímá a na levé straně se objeví tabulka.
http://mapy.crr­.cz/tms/crr_a/pru­mysl/index.php?The­me=6&Values=23871890&­lg=cz_win#c=3458777%252C­5549328&z=5&l=a­jax_basemap,a­jax_prumysl,a­jax_prumysl_plochy&p=&

Ne nadarmo se zde připomíná „modrá lišta“.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nadmorska-vyska-jak-ji-zjistim
Doplňuji:
Ale ano. Já to nemyslel ve zlém.
V žádném případě to nebylo myšleno tak, že by jsi se nemohl zeptat.
Také nemusíš být s dosud uvedenými odpověďmi spokojen !

venkovan

Domnívám se, že nejvyšší je Ládví v Ďáblicích 358 mnm.
Napadlo mne to v souvilosti, že zde je pozůstatek příboje myslím z dob svrchní křídy, kdy byla téměř celé území Prahy pod vodou.
Ale ověřte si to.

Dusa237

Nejvyšší bod v Praze se nachází v Sobíně – 399 m.n.m.