zuzka.67

Zajímavé místa v Praze.

JEDEme s dcerou do Prahy a potřebuju poradit nějaké zajímavé místa ,které by jsme mohly navštívit :)

Nejlepší odpověď
mojitek

Určitě nevynechejte Karlův most a celkově Staré město(metro stanice Malostranská nebo Staroměstská).Nebo zoologickou zahradu v Troji(metrem na stanici Holešovická a pak busem..číslo nevím),nebo navštivte Vyšehrad(metrem na st.Vyšehrad a pak kousek pěšky).Jinak v Praze je toho dost na koukání-tohle je jen malý výtažek.

Další odpovědi
Rocker

Záleží na tom,co máte rády.V centru je spousta památek,muzeí…Pokud chcete do přírody,nejlepší je Divoká Šárka,kde jsou hluboké rokle mezi skalami,koupaliště i resturace.Dobré je i Prokopské ůdolí,nebo zámecký park v Průhonicích.

Damiana

Já miluji Grébovku (Havlíčkovy sady)! Pokud se vám vyvede počasí, je to krásná procházka. Nebudete litovat. Záleží na tom, co od Prahy očekáváš a za čím tam jedeš…:-)

pusinka50

A co takhle Petřínské sady a nahoře na rozhledně omrknout celé město. Nebo se svézt okružní jízdou po Vltavě parníkem, jen byste se musela zeptat, od kterého místa vyplouvá. Po cestě byste obhlédli aspoň zvenku Národní divadlo, Pražský hrad atd. : http://www.parniky-praha.eu/pravidelne-plavby/okruzni-plavby-prahou/

ten který je

ZOO,botanická zahrada,muzea popřípadě někam na pivko,vínko nebo do kavárny.Těžko radit,hlavně nečekejte nic pěkného na Václaváku které připomíná naleštěnou bídu plnou dealerů drog,bezdomov­ců,šlapek a ožralých křiklounů z Velké Británie.

venkovan

To záleží kolik máte času a kolik let je dceři a jaké má zájmy a kde bydlíte. jeden den bych řešil něčím pohodovým pro děti k jejich věku a koníčkům. A to co je baví a kolik je dceři let, a na kolik hodin do Prahy jedete, nebylo řečeno.

MK44

Bude-li hezké počasí může být hezká procházka po nábřeží mezi mostem Palackého a Čechovým a po ostrovech (Žofín, Střelecký ostrov, Kampa). Z Kampy je blízko na Maltézské náměstí a ke kostelu Pany Marie Vítězné pod Petřínem se soškou Pražského Jezulátka. Odtud není daleko k lanovce na Petřín. Nahoře rozhledna, Bludiště a zpátky se projít petřínskými zahradami.
Jiná možnost: Letenská pláň, Hanavský pavilon, Chotkovy sady a Belvedér v Královské zahradě.
Pohled na Prahu z druhé strany poskytuje Vítkov s jezdeckou sochou Jana Žižky.
Na Starém městě: od Prašné brány Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí s orlojem a odtud buď Karlovou ulicí ke Karlovu mostu nebo Pařížskou ulicí ke Staronové synagoze a židovskému hřbitovu. Dál k Rudolfinu na nábřeží, odkud je výhled na Malou stranu a Hrad.
Nebo Veletržní palác s galerií, přes Stromovku, kde je Planetárium, do zámku v Tróji s parkem. Pro ZOO, vzhledem k rozloze a výši vstupného, se vyplatí si rezervovat celý den.
Bude-li pršet a rády okukujete zboží, pak chrámy obžerství na nám. Republiky (Paladium, Kotva) nebo na okraji ve Zličíně (konečná metro B) – Metropole a Avion Shopping Park. To je také nejmíň na půlden.

Michal Kole

Nejlepší bude bazén, kde se OBĚ můžete NAUČIT PLAVAT.

Jeďte do Podolí tam je 50m bazén.

Bercou

Pokut byste chtěli nezapomenutelný váhled musím doporučit mrakodrap City tower u stanice metra Pankrác,ve 27.patře a výšce 109 metrů se zde nachází luxusní restaurace.Ano je poměrně drahá ale když si tam každá dáte colu za 65 Kč tak vás to výjde levněji než petřín.Na koupání bych doporučil aquapalace který se nachází v přilehlé obci česlice.Tam se lze dostat aquabusem ze stanice metra opatov.A pokut máte k dispozici auto tak doporučuji Karlštejn a zkombinovat ho s Koněpruskými jeskyněmi a bývalími lomy Velká amerika.