Shef

Jaká je nejstarší společenská hra světa?

Vím že třeba kostky se hrály už hruba v dobách starého říma. Je nějaká společenská hra která je podle prvních zmínek nejstarší?

Nejlepší odpověď
marci1

„Nejstarší dosud hraná hra je patrně asijská hra Go. Konkurovat jí můžou snad jen africké mankalové hry. Existují ovšem archeologické nálezy ještě starších her, ke kterým se ovšem nedochovala žádná pravidla.“ 🙂
Wiki

Další odpovědi
gecco

Asi nebude nejstarší, ale určitě patří mezi nejstarší doposud hrané – GO…
😉

anonym

sex

mosol

Šigrošáda