klimes.ka

Jaká je nejděsivější filmová scéna, kterou jste kdy viděli?

Nejlepší odpověď
annas

Mě napadl starší film, mám dojem, že nedávno opakovali v TV, je film Mlčení jehňátek s Anthony Hopkinsem.

Jinak nejsem přítelem drastických a drsných scén, spíš klasických detektivek, v nichž nejsou děsivé scény, ale i přesto se objeví někdy kruté způsoby vražd.

Další odpovědi
dubraro

Více scén ve filmu To. A kniha byla ještě hroznější.

Drap

Záznam jednání PS

Kelt

Pokud vidím film poprvé, jsou některé scény, když jsou nečekané vlastně velmi děsivé. Například Čelisti – objevení hlavy ve člunu pod vodou, Hrabě Drakula v české verzi a pod.

Jan Kunčar

Totéž, co Drap – záznam z jednání parlamentu.

led

Tá nepripravená a nehraná, ale ktorú reálne hrá a režíruje sám život.
Spomeniem napríklad jednu:
sneh, poľadovica a ticho na ceste aj v idúcom aute. Ani vietor, ani motor nepočuť. Zrazu pred vami vidíte ako šero pretínajú svetlá v hlbokom tichu roztancovaného auta, ktorého reflektory vás oslepujú. Nebolo, kde vyhnúť, na zľadovatelej ceste sa zle brzdí… Vtom tesne pred sebou zbadáte tvár človeka pred vašim čelným sklom a pozerajúceho sa meravo na vás. Nič neprehlušilo hrobové ticho, akoby ste natvrdo vypli zvuk. Prekvapujúce bolo, že túto scénu som po rokoch uvidela vo filme a hrôza toho „tanca smrti“ sa vrátila, napriek tomu, že vtedy sa nikomu nič nestalo… Ale nechcite, aby som si spomenula názov filmu.

Edison

Ještě mě napadlo Kladivo na čarodějnice… České! Pecka…