Complex

Jaká je náplň práce metrologa?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zodpovídá za pravidelné kalibrace přístrojů a měřidel. Buď je provádí sám, pokud má příslušné etalony, nebo je zajišťuje u externích firem. Vede jejich evidenci, vyřazuje vadné kusy a nakupuje nové. Dělal jsem tuto práci několik let.

Další odpovědi
annas

„Metrolog provádí kalibraci a údržbu složitých, technicky náročných a vysoce přesných přístrojů. Samostatně provádí typové a specializační zkoušky, zpracovává složité expertizy, zpracovává návrhy kalibračních postupů, zajišťuje dozorčí činnost a vede k tomu související dokumentac!“

https://www.pra­ce.cz/encyklo­pedie-profesi/m/metrolog/

Co je metrologie?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Metrologie

orwell

Záleží na tom, v jaké oblasti metrologie pracuje. Zda v metrologii obecné, teoretické(vě­decké), praktické (užité – např. podnikové), legální (zabezpečuje metrologický pořádek ve státu nebo i v mezinárodním měřítku) a státní (činnosti ÚNMZ – organizačně administrativní, ekonomické, výkonné).
Práce je to dle uvedeného velmi rozmanitá a odpovědná vyžadující určité vlastnosti, které nemá každý – např. přesnost a pečlivost. Rozebírat to by bylo na velmi dlouho. Je rozdíl v činnosti metrologa podnikového a metrologa pracujícího v akreditované metrologické laboratoři. Také jsem tuto funkci krátce vykonával.

Kelt

Metrolog se stará o kalibraci přístrojů a ve volných chvílích může chodit po metru a psát , nebo lepit různá loga, třeba reklamy.