Pavlitua

Co je náplní práce: kontrolor kvality ve strojírenství?

Dobrý den, prosím vás ,zítra jdu na pohovor do firmy Rietter a jdu se ucházet o pozici kontrolor kvality ,moc vás prosím poraďte mi co takový kontrolor kvality dělá ve strojírenské výrobě a jakými nástroji měří. Moc vás prosím o pomoc ještě dneska,
Děkuju mockrát.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kontrolor kvality mimo jiné kontroluje zda vyrobená součástka či výrobek odpovídá parametrům technické dokumentace.
Nástroje používá podle toho jaké parametry u kterého výrobku měří. Šupleru, mikrometr, kalibrační přípravky a mnoho dalších.

Další odpovědi
Emefej

Kontrolor kvality v libovolném oboru by měl v první řadě o daném oboru něco vědět. Tento server není tím nejlepším místem k získání kvalifikace.

Funna

odpověď viz mosoj, ale jen chci doplnit…pokud ani nevíš, čím se měří, tak to asi nebudeš strojař, kterého mají v podmínkách pro přijetí…ale pokud chceš opravdu něco nastudovat o metrologii, tak se podívaj do odkazu…
https://prezi­.com/rkwrl2vf4rjg/di­lenske-mereni/