Avatar uživatele

Jaká je lhůta platnosti potravinářského průkazu?

Kdysi jsem si musela nechat vystavit tento průkaz. Absolvovala jsem výtěr aj. vyšetření a byl mi vystaven průkaz s neomezenou platností-tehdy.Byl mi vystaven tento doklad neomezenou platností, ale stejně-je to už více než dvacet let. Jsou dnes jiná kritéria a mohla bych případně tento průkaz ještě v případě nutnosti použít?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Průkaz pracovníka v potřavinářství je nějak od roku 2001 zrušený, ovšem místo něho tu je tzv. zdravotní průkaz. Takže předpokládám, že by sis musela udělat ten nový.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Nejblíže je baghira.
Dle dnešní právní úpravy se vyžaduje zdravotní průkaz s tím, že u mladších může být vyznačena omezená platnost (proto předtištěná kartička obsahuje tento údaj), u starších, či notoricky zdravých (to jsem dle mé obvodní lékařky např. i já), může být též platnost neomezená.
Mám též už nový zdravotní průkaz s neomezenou platností. Vychází se z předpokladu, že vystavovat by měl obvodní lékař, jenž má průběžný přehled o zdravotním stavu svého pacienta, případně při zásadní změně by měl samotný držitel tyto změny oznámit svému lékaři.
A na něm je, aby zvážil platnost omezit nebo zrušit. Já se jím léta bez problémů prokazuji a dle výroku lékařky (možná s jistou nadsázkou) jsem prý případ, u nějž je ona platnost prakticky až do smrti.


Avatar uživatele
Bronzový

Jsem na tom stejně jako ty. Absolvovala jsem stejná vyšetření i snímek plic. Průkaz používám dodnes.
Myslím ale, že je to velká chyba od zdravotníků, že jim stačí vypláznutý jazyk a změření teploty.
Když si představím, jak je třeba na Ukrajině rozšířená tuberkuloza a kolik lidí z této oblasti zaměstnáváme v potravinářství, tak mě obcházejí mrákoty. A to je pouze tato nemoc. Jsou i horší.
Doplňuji:
Ta nespokojenost se týká nedostatečných prohlídek pro vystavení průkazu. Nemá nic společného s národností žadatele.


Avatar uživatele
Zlatý

"Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství" mi byl vystaven již v roce 1976.Maximálně každé tři roky musela být provedena základní laboratorní vyšetření a RTG plic k prodloužení platnosti.V případě neplatnosti byla nutná veškerá vyšetření.Navíc hrozila vysoká pokuta mně i zaměstnavateli,pokud by to zjistili až pracovníci KHS při pravidelných kontrolách.I nyní je nutné mít tento průkaz vždy u sebe (vlastní zkušenost).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

No už tenkrát mě zaskočila ta neomezená platnost. Vždyť můžu být krátce na to nosič bakterií různého původu atd.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1960
Zlatý mosoj 1571
Zlatý marci1 1452
Zlatý annas 1177
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 791
Zlatý quentos 765
Zlatý Kepler 686
Zlatý iceT 580

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.