Teeny17

Co znamená tento lékařský výrok?

Dobrý den, četla jsem si lékařskou zprávu z endokrinologie a zarazilo mě toto: „Uzliny krku: zvětšené neverifikuji“ Znamená to tedy,že jsou zvětšené,nebo ne? Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano jsou zvětšené, lékař je však neověřuje-tedy vnitřně nevyšetřuje, jen upozorňuje na zvětšení.

da ny

Ano, lékař konstatuje, popisuje zvětšení uzlin na krku. Jsou bezvýznamné, nebo by měl dořešit praktický lékař.
„Zvětšené uzliny na krku mohou mít řadu příčin, od banálních až po nebezpečné. Jejich základní funkcí je odvod mízy z krku a hlavy. Zvětšení uzlin doprovází především onemocnění nosohltanu, angíny, mononukleózu či záněty zubů.“
Pod ohryzkem jsou uzly štítné žlázy.
https://cs.me­dlicker.com/1001-uzly-na-stitne-zlaze