Sober

Jaká je funkce státního zastupitelství, jestliže policie žádá o vydání poslance?

V podstatě mám na mysli kauzu poslankyně Parkanové. Musel předcházet souhlas st. zástupce před požádání o vydání? Zabývá se případem st. zastupitelství od samého počátku? Minfin Kalousek zpochybňoval právní oprávněnost o vyžádání, chybného úsudku se dopustilo i st. zastupitelsví?

Odpovědi
Drap

St. zastupitelství musí požádat předsedkyni poslanecké sněmovny . Ta potom požádá příslušný výbor a záleží na něm, jestli pro tento konkrétní čin , zbaví příslušného poslance imunity . Státní zástupce musí posoudit, zda jsou pro to zákonné důvody aby byl poslanec vyšetřován