Frontinus

Jaká/která byla první kniha, kterou jste nedočetli?

Jsou knihy vynikající, dobré, špatné i mizerné. A jsou knihy, které je třeba přečíst, protože jsou v seznamu doporučené literatury, případně je to dárek, který nemůže být opominut. No a pak někdy prostě zmate obal a člověk zalistuje knihou, která mu nemá co říct. Tak se stane, že rozečte knihu, kterou znechuceně odkládá, aby ji už nikdy nedočetl. Jaká byla ta vaše první nedočtená? V mém případě to byl Kája Mařík.

--

Jaká byla první kniha, kterou jste nedočetli?
Neptáte se spíš na kterou, tedy konkrétní knihu?

Odpovědi
Kepler

Takových knih bylo hodně, dokonce i takových, co jsem si omylem sám koupil, dokonce i mého prioritního žánru, kterým je sci-fi. Na tituly si už ale nevzpomenu, natož na tu první. Na druhé straně existují knihy, které se dají číst mnohokrát. Naštěstí!

ten který je

Některé knihy jsem odložil a po letech se k nim vrátil.K této knize se ale vracet nebudu,i když jak se říká,nikdy neříkej nikdy.:-)
https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/poutnici-6355

led

Šlabikár. Tiráž som nečítala 🙂
Našlo sa veľa takých, čo som nedočítala, ale potom mnohé z nich po rokoch som prečítala na „jeden dych“. Tie s neobnoveným čítaním som „pustila z hlavy“. Nebudem sa predsa zaťažovať knihou ktorá ma nezaujíma a nepotrebujem ju. Ale štúdijne si prečítam aj Kapitál, alebo Politickú ekonómiu z roku 1950 od autora J.V.Stalin a kolektív, alebo zdravovedu pre domáce hospodyňky, aby som si odborne potvrdila, že mozog sa nenachádza kdesi v kolene.

quentos

Jsme na tom stejně. Také Kája Mařík, tuším pátý díl.

zjentek

Hm no já tehdá nedočet Malýho Bobše!

Dochy

V paměti mám jednu. Určitě jsem jich nedočetl víc, ale na tuhle nezapomenu. Tedy už jsem zapomněl titul i autora 😉 Při probírce knihovny někdy kolem r. 91–92 asistovali spolužáci. Tak mi donesli jeden klenot. Na prvních 30 stranách byla popisována krása rudého praporu. Co bylo na dalších cca 300 stranách už se asi nedovím.

Pepa25

Nějaká povinná četba, asi Balzac ..