vlk.1408

Kolik vám bylo let, když jste přečetli svou první celou knihu pro dospělé? Která kniha to byla? A jak na vás zapůsobila?

U mě to byla Carrie od Stephena Kinga. Miluji horory a ten obal vypadal tak krvavě. V té době jsem chodila na SOU, takže mi bylo okolo 17 let. Zapůsobila na mě v tu chvíli skvěle, a King se stal mým absolutně nejoblíbenějším spisovatelem, a tím je dodnes.. Tak, a teď vy, a děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
briketka10

Všechny knihy od A. Dumase to jsem jezdila vlakem
na střední školu bylo mi 14 let. Úplně jsem je hltala.

Hrabě Monte Christo, všechny díly Tří Mušketýrů,

Dále jsem přečetla celou pětici, která se dělila do
románů Paměti lékařovy :
Josef Balsamo, Královnin náhrdelník, Dobytí Bastily,
Hraběnka de Charny, Rytíř de Maison-Rouge.

Další kniha byla Strašidlo cantervillské jednou jsem
to tu už psala, jak mi bylo toho strašidla líto, žilo samo
a bylo smutné z toho, že už se ho nikdo nebojí a nikoho
nepostraší, protože je staré.
To mi bylo asi 10 – 12 let.

http://lenca.pi­se.cz/17-oscar-wilde-strasidlo-cantervillske.html

Další odpovědi
Kepler

U mně to byl Jules Verne a jeho Robur Dobyvatel a Pán světa. To mi bylo asi 12. Pak jsem přečetl snad všechny verneovky co u nás vyšly. Později mě Verne přivedl ke sci-fi a u těch jsem zůstal dodnes (celých 45 let). Pravda, posledních 20 let už moc nečtu, jsou zajímavější a levnější média.

Danina65

Věk určím už obtížně, cca 12 let a byl to Saturnin od pana Jirotky.

Lamalam

Robert Merle – Malevil, asi ve dvanácti letech. Bála jsem se u toho.

sesednizkola

Moje prvni knizka prectena od zacatku do konce bez nejakeho donuceni se jmenovala, a to si pamatuju presne, utek z Osvetimi od Vrby, uzasne napsane. Od te dob ctu knizky.

Doplneni. Bylo mi tenkrat tak 12,13 max 14

Mc Merkurion

… nevím,jak určit první knihu „pro dospělé“ , takže asi Zvonokosy > jelikož jsem je četl ve slovenštině, a pak například Kosmovu kroniku, Vita Caroli – život Karlův, Paměti kata Mydláře, Tajnosti popraviště – paměti Pařížských katů, ale nejlepší byl Švejk,toho jsem četl několikrát …

anonym

Já jí ještě nedočetl,protože dospělej nejsem.