Jaká byla kultura dříve,a jaká je dnes?

kultura dříve?..kultura dnes?

Nejlepší odpověď
annas

Kultura je příliš široký pojem, nedá se předpookládat, co vás zajímá.
Různá dělení – např. podle období – antická, středověká atd.
Nebo podle druhů – kultura jazyka, zvyků, oblékání, morálky, umění, náboženství atd.

Další odpovědi
tom004

Jednoduché.Kultura se čím dál více mění na byznys.Dříve se snažila nějaká ta moudra předat divákovi,dnes se nejdříve spočítá,jestli se finančně vyplatí.Vinu dávám jednoznačně vedení našeho státu.Naši „mocní“,se starají o své kapsy a žaludky,a vzdělanost lidí,hlavně mladých,je jim ukradená.My jsme ještě jezdili se školou do národního,i jinam, na opery,operety,či­nohry,s podrob­ným vysvětlením učitelem během cesty,na co se vlastně budeme dívat. Samozřejmě v rámci školních osnov zdarma.Zatím vede,kultura = byznys.

slad08

Jako za kulturu bychom mohli označit vše co vyrobil člověk nebo to na co sáhl rukou.
Kultura se vyvíjí postupně s moudrostí lidstva.
Takže můžeme říci, že v dávných dobách byla pomalejší a primitivnější než dnes.