Fidel

Co znamená název novin Mladá fronta DNES? Jaký je původ tohoto názvu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mladá fronta DNES:.někdy psaná také Mladá fronta Dnes, zkráceně MF DNES, MF Dnes nebo MfD) je jeden z nejprodávanějších českých deníků, před sametovou revolucí byly orgánem Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže. Noviny jsou registrované pod kódem ISSN 1210–1168. Začaly vycházet 1. září 1990, zvolením podobného názvu navázaly na list Mladá fronta a převzaly i jeho redaktory, know how a čtenářskou základnu, avšak z právního hlediska jde o zcela jiný deník.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mlad%C3%A­1_fronta_DNES

Další odpovědi
michael69

Ano jsou to „totáčové“ noviny.Ještě si živě pamatuji ten oranžový nápis Mladá fronta.Nechápu proč se toho názvu nezbavili.Pořád to má pro mne nádech dob minulých.Podobně jako deník „Právo“,který se po revoluci takto přejmenoval z původního „Rudé právo“.Ten si nekupuju,protože mi to připadá jako kdybych četl komunistický deník. :))) Dokonce si,jestli se nepletu,zachovali i v názvu původní font písma.Nevím proč tyto názvy ještě existují.Já bych je zrušil.Název „Mladá fronta“ je jeden z takových heslovitých obratů tehdejší doby,kterých byla spousta.To byly všude na plakátech zaťaté pěsti a hesla typu:„My celému světu ukážeme!“ Pořád jsme „bojovali“ proti kapitalistickému nepříteli a „šli hrdě společně vstříc zářným zítřkům“. :))) Zaplať bůh,že to je za námi a v „Mladé frontě“ se dnes klidně dočtu kritiku vlády či jak který ministr co kde prošmelil,což dříve nebylo vůbec možné. :)

elektrikář

Mladá Fronta byly noviny .Komunistický protějšek Svobodného slova, a Lidové demokracije.Začal vycházet v roce 1945 po osvobození v Bývalé tiskárně novin Prágr tarkblat

Terryle

To DNES tam podle mě dolepili symbolicky, aby se po revoluci jakoby distancovali od toho „včerejšího“, minulýho, špatnýho.
Jak říkají ostatní – název Mladá fronta byl za komárů hlavně proto, aby tenkrát evokoval něco „pokrokovýho“ a pro mladý. Protějšek Rudého práva to zrovna nebyl. Zrovna dokončuju podrobný porovnávání Rudýho práva a Práva s Mladou frontou a MF DNES – a občas i to Rudý právo psalo o některejch věcech líp. Jednou ten, jednou ten. No a v současnosti je na tom fakt to Právo líp… :o/ MFD se dost bulvarizuje. Bohužel. Podle mejch závěrů byla „na vrcholu“ kvality cca v polovině 90. let.

led

Ako píše Dědapetr, sú to bývalé mládežnické noviny. V 1990 sa síce premenovali a preregistrovali, ale svoju „svazáckou košili“ -Mladá fronta- si ponechali. Prirodzene za tých 20 rokov už zapadli medzi mediálnu štruktúru ostatnej tlače.