Kryšpín

Jaká bude případná trestní odpovědnost u řidičů od 17 let do 18 let?

Poloviční nebo se s mentorem rozdělí na polovic.

Nejlepší odpověď
Filip84

Co zase řešíš?

Osoba, které je 17 let, může být držitelem řidičského oprávnění, a tedy i průkazu, „od Kuvajtu napadení“, dnes např. skupiny AM, A1 či B1. Nově bude moct být držitelem řidičského oprávnění také pro skupinu B. A? Co se mění? Slunko bude zelené? Nebo maso bude stát polovinu? 🙄

Skutková podstata trestných činů, které souvisí s řízením silničního motorového vozidla, přeci neobsahuje žádnou klausuli o věku. Prostě činec je úplně normálně trestně odpovědný: od patnácti let, no a do osmnácti let jako mladistvý, samozřejmě. Jako u jakéhokoli jiného trestného činu. 🤷🏽‍♀️

Další odpovědi
tom.novak90

Někoho do těch Leopardů budou muset posadit 😁

Drap

Stejná, jako u každého jiného řidiče. Mentor na to nemá vliv.

Kryšpín

Filip84 již jsem to pochopil pokud mlaďoch v uvedeném věku vjede do protisměru na př. v BMW Audi a zabije dva kousky v mini autě tak mu hrozí polovina 1,5 až 5 let.
V případě že to provede v rozrušení, úleku, hnutí mysli a je to potomek lepšo člověka, který s plným měšcem zajistí VIP advokáta může to být i podmínka.

Pepa25

Nepochopil. Situace bude úplně stejná, jako když mlaďoch vjede do protisměru na fichtlu a důchodce v Audi strhne řízení a končí to mínus dva kousky.

Kryšpín

Správně Pepa25 a proto již EU připravuje pro starce od 60 let pravidelné přezkušování každých 5 let.