halík

Jak zvýšit krytí kanalizace?

Při budování nové kanalizace nám vychází krytí cca 30 cm, a proto nám projektant místo gravitační doporučuje tlakovou? Tu nechceme kvůli starostem o čerpadlo.Pomohlo by nějaké zaateplení trubek? Nebo máme gravitační úplně zavrhnout?

Odpovědi
Drap

Možná vybudováním dostatečně prostorného, řádně odizolovaného tunelu, popřípadě ještě s vyhřívací spirálou by mohlo fungovat pod gravitací. Osobně bych do toho ale asi nešel. Tunel by musel mýt cca 1,2 metr široký, stejně tak hluboký, popřípadě ještě cca 230 cm vytažený nad povrch. Náklady na zbudování by byly zřejmě nákladnější než starost o čerpadlo.