Elaela

Jak zobrazovat citáty na PC s nadstavitelnou frekvencí?

Jaký program, systém, doplněk, atd. použít na zobrazování citátů? Ideálně když vyskočí okno s citátem, a zůstane otevřeno dokud jej nezavřu.

  • Citáty doplním své ručně, nebo vyměním za své.
  • Pořadí citátů se buď opakuje do vyčerpání a opakuje se databáze, nebo se zobrazují náhodně.
  • Výhodou je možnost nadstavení frekvence – kolik citátů denně, v kolik hodin nebo jak často, atd.

Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
aliendrone

IDEÁLNÍ důvod k tomu něco se naučit. Tohle zpumprlíkuješ již po pár lekcích nějakého programovacího jazyka ÚPLNĚ SAMA dle svých VLASTNÍCH PŘEDSTAV/požadavků. Počti si > https://www.zi­ve.cz/clanky/za­zente-vanocni-nudu-naucte-se-programovat/sc-3-a-180836/default.aspx

Co třeba https://naucse­.python.cz/cou­rse/pyladies/ ;) :)

Další odpovědi
cochee

Nijak. Nic jako „nadstavitelná frekvence“ neexistuje. Toto je podobná jazyková zhovadilost, jako když někdo místo zvratného zájmena „si“ („trhni si nohou“ například) stále cpe „jsi.“

led

aliendrone, ďakujem za Code Studio. Vrátila som sa do začiatkov počítačov, keď ešte vládli tie krásne jazyky ako BASIC, Karel, DOS a podobne

ivzez

Domnívala jsem se, že DOS byl/je operační systém…

led

Každý operačný systém k svojmu programovanie používa nejaký komunikačný spôsob – jazyk. Pokiaľ nejde o spôsob elektricky vodivých prepojek medzi jednotlivými zdierkami -kontaktami počítačového monštra typu Eniac na čo pamätníci s láskou spomínajú https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/4/4e/Eni­ac.jpg

aliendrone

led>>> NZ, ale pro zajímavost, který Basic jste měla nejraději? Já pochopitelně coby atárkáč „AtariBasic“ a potom MS-DOSovní „QBasic“ (BTW – ten jde pořád spustit pod DOSBoxem!) Karla neznám, jen jsem o něm četl. Divím se, že jste nezmínila Fortran, ten se přeci prakticky vyučoval všude, myslím. (Za časů, kdy byla tráva zelenější, nebe modřejší, muži byli opravdoví muži, ženy opravdové ženy a Kepler byl jen neškodný bezvýznamný mráček na obzoru, kdo by se bál?) ;) :D :D

ivzez>>> Ano, DOS byl 16bit OS, vzpomínáte na radosti editace „autoexec.bat“ a „config.sys“ jen aby SoundBlaster zvučil a správně se rozběhla ta prokletá DOUBLE SPEED (!!!!) CD mechanika značky Mitsumi? (Tu měl snad KAŽDÝ, myslím.) A jak nakonfigurovat Qemm (emm386 od MS byl pro loosery ;) :D), aby korektně běžel Ishar2, protože vyžadoval místo „extended memory“ nevím proč „expanded memory“? Až se mi lesknou oči dojetím… :)

led

aliendrone tých jazykov a ich odnoží bolo veľa to by som musela vytiahnúť z hrobu aj Pascal a dokonca strojového pradeduška veľkého Assemblera