QU33G

Jak zmenit IP adresu?

jak zmenit ip?

napr z duvodu blokace vasi ip na nejakym serveru (ban) ;)
jde to nejak udelat?

diky za kazdou radu
Doplňuji:
nějaky programek abych se pak na svuj ucet dostal :)
jde to?

Nejlepší odpověď
led

Ak máte automatické priraďovanie, tak pri zapojení u iného poskytovateľa budete mať iné IP. IP je adresa, ktorá určuje miesto umiestnenia. Konkrétny počitač určuje MAC číslo – to je nemeniteľné, je to jeho meno.
To znamená,
podľa IP čísla vás môžu nájsť – lokalizovať. Podľa MAC vás môžu poznať.
anonymizer – vlastne zmení vašu IP adresu a pridelí jej inú (MAC stále zostáva). Takže aj tak nie ste anonymní, len sa nachádzate v inom štáte.

Další odpovědi
baghira

Nejjednodušší je připojit se pomocí nějakého anonymizéru, např. http://www.ka­tedrala.cz/

casey

a nebo zmenit mac adresu tve sitovky. dhcp server tveho poskytovatele prideli tvemu pc jinou ip adresu, nebot tva stara ip je po nejaky cas blokovana pro tvou starou mac sdresu.
http://www.ne­tuj.cz/bezpec­nost-sprava-pc/jak-zmenit-mac-adresu/

Babunka

hide ip platinum

arygnoc

použijte šarádu (proxy, je nutno povolit).
anonymizéru je dost.
třeba v mozille je to přímo ve volbách nastavení (Ctrl+Shift+P) – nástroje.