BENYTA

Jak změní výpočet mzdy po zvýšení minimální mzdy na 8500kč?

Pomožte mi vypočítat čistou mzdu z 11000kč hrubého – mělo by se odečítat 13% a 11% za o sociální a zdravotní pojištění a co ještě?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já bych zase řekl že super je brát plat ze kterého dělají daně 2500 Kč.

Další odpovědi
Awe

11000 Kč hrubého je 9640 Kč v čisté mzdě.Sociální 6,5% 714 Kč,Zdravotní 4,5% 496 Kč,Záloha na daň 1,4% 150 Kč.Zvýšení minimálni mzdy se tě netýká,co ovlivní tvůj plat jsou daně.Čím větší hrubá mzda tím více rostou procenta v záloze na daň
Doplňuji:
Jinak platit 150 Kč na daň je super mě berou 2500 Kč jenom daně :)

Mapel

Výpočet je stále stejnej. Tam ke změnám nedošlo.
Doplňuji:
Jen na okraj. Vyměníme si to a já rád budu platit 2500,– a ty pak nemusíš nic platit. To je super.