Avatar uživatele
Angi-Shy

Jak zmekcit klouby nozicek u mrtveho sucheho hmyzu?

Kamaradka chce do pryskyrice zalit mrtveho rohace ale je uschly a ma tak ztvrdle nohy v krive poze, tak by me zajimalo cim by se daly zmekcit a ohnout do lepsi pozy?

Na netu jsem nasla v anglictine zatim jen jeden navod, a to ze se ma dat hmyz do sita nad misu s vodou a to prikryt na 2 dny. Vi nekdo jestli to funguje a jestli jsou i jine metody?

aliendrone – je to samice roháče, chrobák má jiný tvar hlavy ;) a díky za tip

dr.luha – rozhodně vyzkouším :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 2081 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě to nevím, ale zkusil bych chrobáka (tohle roháč určitě není) nahřát nad párou. Hele, když nad párou změkne i klacek… Ale šel bych na to zlehka a pomaloučku, aby se nerozvařil! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dr.luha

Může použít 50% glycerin nebo nouzově trochu zředěnou vodku (2+1).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

aliendrone: Ale jo, když jsem si fotku oříznul a zesvětlil, tak jsem i tykadlo našel. S velkou pravděpodobností je to samička roháče obecného. Zvlášť jestli je větší jak 3cm.
Jinak možná jen vlhčit klouby.. Ale trochu bych se bál, že se přischlý kloub rozpadne.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Ok, nejsem žádný expert přes biologii, natož přes hmyz, takže hádat se nebudu. Reagoval jsem spíš proto, že 2 dny ve vlhkém prostředí mi přišly poněkud dlouho, bál bych se případných rozkladných procesů, plísní atd., vedoucích k nezvratnému poškození. :)

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Právě, plísně a pod. Jestli třeba není lepší něco na bázi olejů. Ale nic jsem nenašel a zkušenosti nemám.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek